Matcha Bros
Sklep Matcha Bros. - O nas

 

Pierwszy raz spotkałem się z matchą kilka lat temu podczas wyjazdu do USA. Nigdy nie piłem regularnie kawy, zawsze była tylko zielona herbata. Okazało się, że matcha jest produktem bardzo zbliżonym do zielonej herbaty, ale o znacznie lepszych właściwościach. Byłem zielony w tym temacie, więc jak zobaczyłem pozycję w menu: Matcha Latte, to chciałem spróbować. Zasmakowała mi i wyjątkowo dobrze się po niej czułem. To właśnie wtedy postanowiłem, że będę pił matchę. Po powrocie do Polski zacząłem szukać matchy, ale nie znalazłem takiej, która by mi odpowiadała. Postanowiłem więc stworzyć własną. Tak w skrócie powstało Matcha Bros. Nasza matcha uprawiana jest w Japonii, w prefekturach Kagoshima i Aichi. Mamy regularne dostawy i pełną kontrolę nad jakością oraz identyfikowalnością naszych produktów. Pakujemy ją w Polsce, czego nie ukrywamy i z czego jesteśmy także dumni.  Made in Polska ®

W Matcha Bros. posiadamy 3 rodzaje matchy: Ceremonialną, Tradycyjną oraz Kulinarną. Rodzaje różnią się przede wszystkim jakością, kolorem, smakiem, zawartością składników odżywczych, oraz przeznaczeniem. Jeśli jesteś wiecznie w pośpiechu, spróbuj matchy w kapsułkach nespresso albo przygotuj klasyczną filiżankę matcha latte dodając ją do swojej rutyny dnia codziennego lub wzbogać matchą swoje ulubione przepisy. Dzięki naszym akcesoriom i zestawom, naucz się tradycyjnej metody mieszania matchy chasenem. Po inspiracje i wskazówki do zastosowania matchy zapraszamy do strony przepisy, gdzie publikujemy wiele sposobów wykorzystania matchy w życiu codziennym.

Do produkcji Matcha Bros używamy wyłącznie liści Tencha (Camellia Sinensis) z organicznych farm. Liście herbaty uprawiane są na bogatej w składniki odżywcze wulkanicznej glebie w prefekturze Kagoshima i Aichi. Świeża woda źródlana w wysokogórskich ogrodach herbacianych, delikatna uprawa z późniejszym cieniowaniem oraz ścieranie w drobny proszek na tradycyjnych granitowych młynach, tworzą niepowtarzalny smak Matcha Bros.

Miesiąc przed zbiorami, liście herbaty Tencha są zakrywane czarnymi sieciami, blokując stopniowo dostęp do światła słonecznego. Cieniowanie liści herbaty sprawia, że liście są cieńsze, delikatniejsze i mają wyraźniejszą zieloną barwę, dzięki czemu produkują więcej chlorofilu i aminokwasów. Do produkcji najlepszej jakości matchy, zbierane są wyłącznie młode liście.

Ten wyjątkowy proces kultywacji sprawia że matcha jest bogatsza w wartości odżywcze niż jakakolwiek inna herbata. Pijąc matchę, konsumujesz cały liść herbaty, zatrzymując 100% wartości odżywczych w nim zawartych. Pijąc zwykła zieloną herbatę, korzystasz tylko z około 30%.

Jedzcie i pijcie z tego wszyscy, a wyjdzie nam to na zdrowie.

Wasz Bro @ Matcha Bros

 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl